Wiadomości z Zabrza

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu nie ma pieniędzy na ogrzewanie. Trwa zbiórka!

  • Dodano: 2022-11-03 13:00

Koszty ogrzewania w tym roku wzrosły ponad trzykrotnie. Fundusze zabrzańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” nie wystarczą, aby zagwarantować zwierzakom ogrzewanie przez całą zimę. Trwa internetowa zbiórka!

Podziel się ciepłem! Trwa zbiórka na rzecz schroniska "Psitulmnie"

Zabrzański Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce uruchomił internetową zbiórkę na rzecz pokrycia kosztów ogrzewania dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu-Biskupicach.

- Koszty ogrzania schroniska wzrosły na ten moment ponad trzykrotnie. Jest to dla nas prawdziwa katastrofa finansowa, jednak wybór mamy bardzo prosty: zdobędziemy dodatkowe pieniądze na ogrzewanie lub nasze zwierzaki będą mieszkały w zimnych boksach – czytamy w opisie zbiórki.

Jak dodają, o ile dorosłe zwierzaki będą w stanie sobie poradzić, malutkie kocięta, które cały czas chorują i wymagają dodatkowej opieki, potrzebują  ogrzewania już od października.

Na ogrzanie schroniska w ciągu jednego sezonu grzewczego potrzebne jest ok. 15-20 ton opału. W 2021 roku tona kosztowała ok. 800 zł, teraz jest to 3000 zł. Oznacza to, że koszt ogrzania schroniska może wzrosnąć aż o 44 tysiące zł.

- Z całego serca prosimy w imieniu swoim i naszych podopiecznych o wsparcie. Każda nawet najbardziej symboliczna kwota się liczy. Wiemy, że każdemu teraz ciężej, ale wciąż mamy nadzieję, że znajdą się osoby dobrego serca, które zdecydują się podzielić ciepłem z Psitulakami - czytamy dalej.

Jak wesprzeć zbiórkę?

Aby pomóc schronisku w uzbieraniu potrzebnych funduszy, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę dostępną TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również