Wiadomości z Zabrza

Podpisano umowę dotyczącą budowy czwartej trybuny stadionu Arena Zabrze!

  • Dodano: 2023-06-20 07:45, aktualizacja: 2023-06-20 09:15

W Sali Historycznej zabrzańskiego magistratu uroczyście podpisana została wczoraj umowa na dokończenie budowy stadionu im. E. Pohla  w Zabrzu. Wykonawcą wartej 45.979.983,00 zł inwestycji jest Mostostal Zabrze GPBP S.A. Zgodnie z umową firma ma 12 miesięcy na zrealizowanie zadania.

Czwarta trybuna coraz bliżej

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie Trybuny Zachodniej i domknięcie bryły stadionu. Projekt zakłada umiejscowienie w tej części: szatni wraz z kompleksem odnowy biologicznej,  siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego, Klubu Biznesu wraz z restauracją oraz lóż biznesowych, pomieszczeń biurowych a także stanowisk obsługi medialnej.  W wyniku zrealizowanych prac liczba miejsc na stadionie ulegnie zwiększeniu z 24 500 do ok. 32 000.

– Podpisanie umowy na dokończenie budowy stadionu to zwieńczenie ogromu pracy, jaki został przez nas dotychczas wykonany. Wartość umowy jest o ponad 9 mln zł niższa niż zakładano w kosztorysie, co niezwykle cieszy. Jestem przekonana, że firma MOSTOSTAL Zabrze GPBP, która wielokrotnie sprawdziła się w naszym mieście – m.in. przy budowie Geoparku, sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej, basenu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji „Aquarius” czy podczas pierwszego etapu budowy Areny Zabrze – sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem – powiedziała w trakcie uroczystego podpisania umowy prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Mostostal Zabrze GPBP to sprawdzony i doświadczony wykonawca, który w przeszłości uczestniczył w realizacji I etapu przebudowy stadionu, a obecnie kończy budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży w trybunie południowej obiektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również