Wiadomości z Zabrza

Podczas Gali "Złotych Masek" nagrodzono aktorów Teatru Nowego w Zabrzu

  • Dodano: 2024-03-28 10:00

Złota Maska przyznawana jest za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. To ważne wydarzenie dla śląskiej sceny teatralnej, podkreślające bogactwo artystyczne regionu, a także różnorodność oferty kulturalnej. W ub. poniedziałek, w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, odbyła się gala wręczenia Złotych Masek, która zgromadziła twórców, aktorów i miłośników teatru z całego województwa. Podczas tego wydarzenia zostali uhonorowani Nagrodą im. Leny Starke aktorzy Teatru Nowego – Jolanta Niestrój-Malisz oraz Jarosław Karpuk.

Nagroda trafiła do Jolanty Niestrój-Malisz za najlepszą kreację aktorską za rolę Mili w spektaklu „Ciach nogę” w reż. Zbigniewa Stryja. Natomiast Jarosław Karpuk otrzymał wyróżnienie za rolę Eugeniusza w spektaklu „Tango” w reż. Piotra Ratajczaka.

Złote Maski przyznano w 11 kategoriach

Galę uświetniły etiudy teatralne ze spektaklu „Kandyd, czyli optymizm” w reżyserii Rafała Szumskiego, który w ubiegłym roku otrzymał „Złotą Maskę” w kategorii „Spektakl Roku”. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnili muzycy Filharmonii Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również