Wiadomości z Zabrza

Przed nami XVIII Dni Papieskie. Znamy już tegoroczny program!

  • Dodano: 2024-03-28 09:45

Tradycyjnie w pierwszej połowie kwietnia zabrzanie świętować będą kolejną, osiemnastą już edycję Dni Papieskich. Tegoroczne obchody rozpoczną się we wtorek, 2 kwietnia, w kościele pw. św. Wojciecha w Zabrzu, gdzie zainaugurowana zostanie okolicznościowa wystawa prasowa „A przecież nie cały umieram”, prezentująca wycinki prasy opublikowanej w Polsce po śmierci św. Jana Pawła II. Wystawa potrwa do 8 kwietnia.

Dni Papierskie - program

Tego dnia, o godz. 21.00, pod Krzyżem Papieskim (przy kościele pw. św. Wojciecha), który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia, odbędzie się również Apel Jasnogórski – nabożeństwo połączone z modlitwą różańcową w 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

„Kremówki tak, nauka tak. Kawiarenka z oknem na świat: Wymagajmy od siebie, choćby inni...” – to tytuł spotkania, które w ramach XVIII Dni Papieskich odbędzie się w środę, 3 kwietnia, o godz. 17.00, w Teatrze Nowym. W dyskusji udział wezmą m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, red. Szymon Babuchowski, ks. Piotr Brząkalik oraz prof. Tomasz Szczepański.

W czwartek, 4 kwietnia, w Czytelni Głównej MBP w Zabrzu (ul. Wyzwolenia 4), o godz. 12.00 odbędzie się otwarcie wystawy książek, których autorem, bądź bohaterem jest Jan Paweł II.

5 kwietnia, w Multikinie, będą wyświetlane „Filmy z przesłaniem”. Pierwszy z nich – „Niebo nie może czekać” – zostanie wyświetlony o godz. 16.00. O godz. 18.00 będzie można zobaczyć film pt. „Opiekun”. Seanse są bezpłatne – bilety można odebrać w Centrum Organizacji Samorządowych przy ul. Brodzińskiego 4.

Kolejnego dnia, 6 kwietnia, COP na swoim profilu na portalu Facebook oraz na Youtube będzie publikować cytaty, aforyzmy i sentencje św. Jana Pawła II. Start o godz. 10.00.

Zakończenie obchodów XVIII Dni Papieskich nastąpi 8 kwietnia, o godzinie 10.00, w siedzibie Centrum Organizacji Samorządowych wydarzeniem pn. “Każdy ma swoje Westerplatte”, podczas którego uczestnicy podzielą się osobistymi historiami na temat spotkania z Janem Pawłem II.

Przed nami XVIII Dni Papieskie. Znamy już tegoroczny program!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również