Wiadomości z Zabrza

Podali się za pracowników telekomunikacji i okradli 81-letnią seniorkę

  • Dodano: 2021-11-05 08:15, aktualizacja: 2021-11-05 08:24

Policjanci z komisariatu II Policji w Zabrzu zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież. Sprawcy okradli mieszkanie 81-latki, do którego weszli, podając się za pracowników telekomunikacji. Większość skradzionych przedmiotów wróciła już do seniorki.

Okradli 81-letnią mieszkankę Zabrza

We wtorek 2 listopada po południu do policjantów z komisariatu II Policji w Zabrzu zgłosiła się zaniepokojona kobieta, która poinformowała, że w niedzielę do mieszkania jej 81-letniej matki przyszło dwóch mężczyzn i kobieta. Osoby te podając się za pracowników telekomunikacji oraz wykorzystując wiek pokrzywdzonej, weszły do mieszkania, a następnie skradły sprzęt RTV i biżuterię.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z zabrzańskiej dwójki

Po przejrzeniu nagrań z monitoringu policjanci wytypowali i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 37 i 44 lat oraz kobieta w wieku 41 lat. Osoby to nie mają stałego miejsca zamieszkania, ale na co dzień przebywają w Zabrzu. Wcześniej były notowane za wykroczenia i przestępstwa. Mundurowi odzyskali też większość skradzionych przedmiotów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy mają w swojej rodzinie czy sąsiedztwie osoby starsze, aby rozmawiały z nimi o zagrożeniach wynikających z kontaktami z obcymi osobami i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami. Powiedzmy im, że w razie wątpliwości co do intencji osób je odwiedzających, należy poprosić o pomoc Policję, dzwoniąc pod numer 112. Zasada ograniczonego zaufania do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić i zachować się asertywnie - czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.