Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy harcerze wyróżnieni

  • Dodano: 2021-11-05 08:00, aktualizacja: 2021-11-05 08:18

Sześcioro harcerzy uczęszczających na co dzień do zabrzańskich placówek oświatowych oraz nauczycielka SP nr 15 w Zabrzu, członek Komendy Hufca ZHP uczestniczyli w akcji ewakuacji 370 harcerzy z obozu harcerskiego w Kostkowicach, gdzie z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych trzeba było pilnie podjąć działania mające na celu wsparcie harcerzy. Młodzi zabrzanie zaangażowali się też w sprzątanie terenu obozu, przez który przeszła nawałnica, a także zabezpieczyli i przekazali ekwipunek i rzeczy osobiste ewakuowanych.

Wyróżnienia dla harcerzy z Zabrza

Druhny i druhowie zostali uhonorowani listem pochwalnym Komendanta Hufca ZHP. W czwartek 4 listopada w zabrzańskim Ratuszu wzorowej postawy pogratulowała im prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Na obozie w Kostkowicach znajdowały się cztery grupy harcerskie. Łącznie biwakowało około 370 osób. Z powodów silnej burzy w tamtym rejonie zdecydowano się na pilną ewakuację. Siła wiatru była tak duża, że na miejscu połamało całe drzewa. Harcerze zostali przetransportowani do Szkoły Podstawowej w Kroczycach. Niektórzy, zostali wcześniej już odebrani przez swoich rodziców, opiekunów i przetransportowani do domów. Jednak blisko 300 dzieci spędziło noc w szkole.

Wśród wyróżnionych harcerzy znalazło się dwoje uczniów i nauczycielka z SP nr 15 w Zabrzu, uczennica SP nr 17 w ZSO nr 14 w Zabrzu, uczennica VIII LO w Zabrzu, uczeń II LO w ZSO nr 5 w Zabrzu oraz uczennica SP nr 37 w ZSO nr 5 w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.