Wiadomości z Zabrza

Sprawca kradzieży saszetki zatrzymany. Wpadł podczas interwencji domowej

  • Dodano: 2021-10-25 07:45, aktualizacja: 2021-10-25 07:53

Policjanci Ogniowa Patrolowo-interwencyjnego Komisariatu II Policji w Zabrzu podczas interwencji domowej dotyczącej awantury, zatrzymali sprawcę kradzieży saszetki dokonanej dzień wcześniej na terenie centrum handlowego przy Placu Teatralnym.

Kradzież saszetki z kartą bankomatową

W poniedziałek 18 października dyżurny Komisariatu II Policji w Zabrzu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży saszetki, do której doszło na terenie galerii handlowej przy Placu Teatralnym 12. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów i jak ustalono, 17-letnia pokrzywdzona na chwilę pozostawiła swoją saszetkę bez nadzoru, co wykorzystał sprawca kradzieży. Złodziej tuż po kradzieży saszetki wyciągnął z niej kartę bankomatową i użył jej do opłacenia zakupów. Policjanci zabezpieczyli monitoring oraz rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za kradzież.

27-letki awanturnik zatrzymany za kradzież saszetki

Dzień później mundurowi z zabrzańskiej dwójki zostali wysłani na interwencję domową przy ul.Trębackiej. Na miejscu okazało, się 27-letni mieszkaniec Zabrza będąc nietrzeźwym, wszczął awanturę z domownikami. Choć interwencja nie miała z pozoru nic wspólnego z wcześniejszą kradzieżą, to w jej trakcie policjanci zauważyli saszetkę, która wyglądem przypominała tą, która dzień wcześniej została skradziona.

Dalsze policyjne czynności pozwolił ustalić, że rzeczywiście jest to skradziona saszetka, a za kradzież odpowiada nietrzeźwy awanturujący się 27-latek. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzuty dotyczące kradzieży saszetki z zawartością karty bankomatowej oraz dowodu osobistego, oraz posłużenia się kartą bankomatową przy transakcji zbliżeniowej. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również