Wiadomości z Zabrza

Plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej

  • Dodano: 2020-09-28 11:00

We wrześniu już tradycyjnie centrum naszego miasta zmienia się w artystyczną pracownię dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych, które mieści się w Zabrzu – Kończycach. 29 września, w godzinach 9.00-14.00 po raz kolejny odbędzie się miejski plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej.

Młodzi artyści w akcji

Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można będzie zobaczyć w centrum miasta, w okolicach placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki ( Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska) oraz przy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ul. Miarki.

Tegoroczne zmagania młodzieży odbywają się pod hasłem “Rytm Zabrza”

– Inspiracji szukać będziemy w tętniącym rytmie ludzi przemierzających miasto, architekturze, roślinności, geometrii i powtarzalności – tłumaczy Piotr Proba, kierownik artystyczny z Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu – Kolejny raz można będzie zobaczyć na żywo proces twórczy malarstwa plenerowego licealistów z Kończyc. Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych zostaną zaprezentowane na poplenerowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, na co już teraz serdecznie zapraszamy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.