Wiadomości z Zabrza

Służba więzienna w Zabrzu na dwóch kółkach - włącz się do akcji "Rower Pomaga"!

  • Dodano: 2020-09-28 08:00, aktualizacja: 2020-09-26 12:16

Zabrzańska Służba Więzienna wzięła sobie do serca ideę Dnia bez Samochodu i zastąpiła swoje pojazdy przyjaznymi jednośladami, propagując przy okazji akcję "Rower Pomaga".

Nie tylko od święta

Celem Dnia bez Samochodu jest zachęcenie społeczeństwa do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, bardziej przyjaznych dla środowiska środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Dbamy o środowisko nie tylko od święta, ale i na co dzień. Bardzo często łączymy  działania ekologiczne z dbałością o swoje zdrowie i akcjami pomocowymi – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

EKO=logicznie

Z ekologicznych środków transportu funkcjonariusze Służby Więziennej korzystają nie tylko, aby dojechać do pracy, ale także w czasie wolnym. Chętnie jeżdżą rekreacyjnie na rowerze, biorą udział w wyścigach np. ,,Tour de Silesia" i organizują kilkudniowe wyprawy długodystansowe po Polsce i nie tylko. Jazda na rowerze to doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji oraz odstresowanie się po ciężkiej i wymagającej służbie. To także oszczędność czasu – nie stoimy w korkach -  i pieniędzy. Wszystkich zalet nie sposób wymienić.

W ubiegły weekend kilku funkcjonariuszy wróciło z kolejnej kilkusetkilometrowej wyprawy rowerowej. Na dwóch kółkach pokonali trasę z Legnicy do Zgorzelca, a później szklakiem rowerowym Odra-Nysa, aż do Świnoujścia. Niespełna 2000 km po raz kolejny zasiliło akcję pn. ,,Rower Pomaga" Fundacji Ekologicznej Arka.

,,Rower Pomaga"

To nazwa akcji ekologiczno – społecznej Fundacji Ekologicznej Arka. W ramach akcji w zamian za kilometry przejechane na rowerze i zarejestrowane na stronie internetowej  dzieci z domów dziecka i innych placówek otrzymują rowery. Fundują je sponsorzy według przelicznika: jeden rower za każdy milion przejechanych kilometrów. Dzięki dotychczasowym pięciu edycjom akcji do dzieci trafiło 283 rowery. Dzięki temu mogą aktywnie i ekologicznie spędzać czas wolny.

Ty też możesz pomóc! Wsiądź na rower i zarejestruj przejechane kilometry na stronie internetowej www.rowerpomaga.plpodkreślają funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu.  - Naprawdę liczy się każdy kilometr. Zrób coś dobrego dla siebie, środowiska i pomóż spełnić marzenia dzieciaków – dodają.

Służba więzienna w Zabrzu na dwóch kółkach - włącz się do akcji "Rower Pomaga"!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.