Wiadomości z Zabrza

Pirat drogowy zatrzymany. Przekroczył prędkość o 85 km/h

  • Dodano: 2021-03-09 08:00, aktualizacja: 2021-03-09 08:21

Policjanci z zabrzańskiej drogówki udaremnili rajd kierowcy, który na zabrzańskim odcinku DK88 pędził z prędkością 155 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Przekroczył prędkość o 85 km/h

Kolejny raz policjanci z zabrzańskiej drogówki zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy. Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 85 km/h.

W sobotę na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h, ponadto poruszał się wyłącznie lewym pasem. Policjanci ruszyli za audi i zmierzyli prędkość. Okazało się, że kierowca jechał aż 155 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości oraz 500-złotowym mandatem i 2 punktami karnymi za naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej.

Uwaga na dzikie zwierzęta

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88 jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy powinni spodziewać się dzikich zwierząt, które mogą wejść na drogę. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 155 km/h każdy manewr wykonany w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na drodze, mógłby zakończyć się tragicznie.


Źródło: KMP Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.