Wiadomości z Zabrza

Piłka ręczna. Juniorzy Górnika wygrali turniej w Płocku!

• Dodano: 2021-02-09 07:30, aktualizacja: 2021-02-09 07:44

PR Górnik II Zabrze zwyciężył w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski, które odbywały się w miniony weekend w Płocku. Zabrzanie zdobyli komplet punktów.

Drużyna rozpoczęła od starcia z KSSPRem Końskie, z którym choć do przerwy przegrywała 13:15, to w drugiej połowie ostatecznie zwyciężyła 35:25.

W sobotę rywalami zabrzan była Gwardia II Opole. Trójkolorowi już do przerwy prowadzili 13 bramkami (24:11), by w kolejnych 30 minutach przekroczyć granicę 40 bramek. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 42:23 dla zabrzan.

Starcie z gospodarzami (ostatni mecz) było wyrównane, ale górą ostatecznie byli Górnicy, którzy wygrali 32:30 (15:17).

Za dwa tygodnie zabrzanie zmierzą się w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w Zamościu.