Wiadomości z Zabrza

Zmiany w komunikacji tramwajowej w Biskupicach

  • Dodano: 2021-02-09 07:00, aktualizacja: 2021-02-09 07:07

Ponownie uruchomione zostały połączenia tramwajowe pomiędzy Zabrzem a Bytomiem.

W związku z tym linia nr 2 będzie kursowała na trasie Gliwice Zajezdnia-Bytom Plac Sikorskiego, a linia nr 5 będzie kursowała na trasie Zaborze Pętla-Bytom Plac Sikorskiego. Wprowadzona zostanie też korekta rozkładów jazdy linii nr 1 i nr 4 mająca na celu utrzymanie wzajemnej koordynacji kursowania na wspólnych odcinkach trasy. Równocześnie zawieszone zostanie kursowanie  autobusowej komunikacji zastępczej T-5, a obsługa przystanku Biskupice Ziemska nż 01t i 02t zostaje zawieszona.

Warto dodać, że dobiegają prace remontowe torowiska w Biskupicach. To jedno z zadań wykonywanych w ramach ogólnomiejskiej modernizacji sieci tramwajowej, której łączna wartość wyniesie ponad 160 mln zł.

Miasto Zabrze wraz ze spółką Tramwaje Śląskie przygotowuje się do kolejnego etapu inwestycji. Jeszcze w tym roku rozpoczną się warte ponad 26 mln zł prace nad przebudową torowiska w ciągu ul. Wolności, od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki. Zmodernizowana zostanie także infrastruktura od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Floriana (browar) do granicy z Rudą Śląska – projekt wart jest 18 mln zł; na przejeździe drogowo-tramwajowym ul. Knurowskiej z ul. Wolności, na granicy Zabrza i Gliwic – wartość prac ok. 3 mln; od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego. To aż 3350 m torowiska, które zostanie przebudowane za blisko 40 mln zł.

Przypomnijmy, że do tej pory prace zakończone zostały w Biskupicach wzdłuż ul. Bytomskiej oraz w centrum przy ul.: prof. Religii i Powstańców Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.