Wiadomości z Zabrza

Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy Speed

  • Dodano: 2021-01-05 09:30

Policjanci z zabrzańskiej grupy Speed zatrzymali pijanego kierowcę.

Drogowy przestępca wsiadł do samochodu bez prawa jazdy i mając w organizmie blisko dwa promile. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, gdy znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

W środę po południu policjanci z grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Przed godzina 18.00 zmierzyli prędkość, z jaką jechał samochód marki Seat. Miernik wskazał 124 km/h przy ograniczeniu do 80 km/h. W związku z powyższym, policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania, zmuszając kierowcę do zjazdu na pobocze i zatrzymania się.

Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach seata, policjanci wyczuli od niego alkohol

Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec Zabrza wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany nie miał prawa jazdy, bo stracił je w 2013 roku za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za kolejną już jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje do wszystkich o stanowcze działanie, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Uniemożliwienie jazdy osobie po alkoholu lub narkotykach, może komuś ocalić życie lub zdrowie, a kierowcę uchroni przed poważnymi konsekwencjami karnymi.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkający

    Zapraszamy policję na ul Żywiecką, tam codziennie łamany jest przepis wyjazdu samochodów powyżej 2.5 tony .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.