Wiadomości z Zabrza

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

  • Dodano: 2020-10-12 17:00

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 45-letniego mężczyzny, który na zabrzańskim odcinku DK 88 pędził z prędkością 167 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Policja apeluje o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy 

Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 97 km/h. Kilka dni temu na drodze krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h. Policjanci ruszyli za fordem i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że 45-letni mężczyzna jechał aż 167 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości.

Zabrzański odcinek drogi krajowej nr 88 jest jednym z miejsc, gdzie w przeszłości dochodziło do wielu zdarzeń drogowych w tym wypadków śmiertelnych. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 168 km/h każdy nagły manewr wykonany w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej, mógłby zakończyć się tragicznie.

ZOBACZ MATERIAŁ

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.