Wiadomości z Zabrza

Pies policyjny z Zabrza pomógł mikołowskim policjantom [WIDEO]

  • Dodano: 2021-08-27 07:30, aktualizacja: 2021-08-27 07:50

Natura obdarowała psa niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami – węchu, słuchu i wzroku oraz instynktami o dużym znaczeniu dla człowieka. Te czworonogi, które służą w Policji, mają przede wszystkim uskuteczniać działania formacji. Tak właśnie było w Mikołowie, gdzie podczas przeszukania jednego z mieszkań, pracę miejscowych stróżów prawa wspomagał "Bary" z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

7-letni owczarek niemiecki

"Bary" to 7-letni owczarek niemiecki. Jest jednym z trzech psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, gdzie cały czas przebywa. Wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Szymonem Ferensem pełni służbę nie tylko na terenie Zabrza, ale także innych miast województwa śląskiego. W 2016 roku ukończył 6-miesięczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Wczoraj odwiedził Mikołów, gdzie na jednym z osiedli mieszkaniowych wspomagał pracę policjantów miejscowej jednostki Policji. Spisał się wyjątkowo dobrze, a po zakończonych czynnościach spokojnie oczekiwał na powrót do swojej macierzystej komendy. Poza tym, że spisał się w typowo służbowych obowiązkach, "Bary" wprowadził wiele pozytywnej energii między realizujących sprawę policjantów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.