Wiadomości z Zabrza

Pędził ponad 150km/h - zatrzymali go policjanci z grupy "Speed"

  • Dodano: 2021-08-26 07:45, aktualizacja: 2021-08-26 08:01

W poniedziałek policjanci z zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED" na DK 88 udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który "pędził" ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący popełnił także szereg innych wykroczeń drogowych. Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

18-latek pędził ponad 150 km/h

W poniedziałek zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED" udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który na drodze krajowej numer 88 "pędził" ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący nie zastosował się również do obowiązku jazdy prawostronnej oraz nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu. Ponadto popełnił wykroczenie polegające na zajmowaniu więcej niż jednego pasa ruchu. Nieodpowiedzialne zachowanie 18-latka zarejestrował policyjny wideorejestrator. Za szereg popełnionych wykroczeń, policjanci drogówki nałożyli na niego mandaty karne na łączną kwotę 1350 złotych oraz 16 punktów karnych.

Grupy SPEED działają w całym kraju

Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideo rejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.