Wiadomości z Zabrza

Na oczach grupy SPEED ominął szlaban na przejeździe kolejowym. Słono za to zapłaci!

  • Dodano: 2022-01-31 10:00

19-latek z Bytomia nie wykazał się cierpliwością i znajomością przepisów. Może dlatego, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. W czwartek na oczach policjantów ominął oczekujące na otwarcie przejazdu kolejowego samochody, po czym wjechał na przejazd, choć niebyły jeszcze otwarty. Policja apeluje o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Sytuacja miał miejsce w czwartek wieczorem na przejeździe kolejowym przy ulicy Ziemskiej w Zabrzu. 19-letni kierowca volkswagena nie chciał czekać, aż przejazd kolejowy zostanie do końca otwarty. Wyminął oczekujące prawidłowo pojazdy i wjechał na przejazd, pomimo że zapory niebyły całkiem otwarte a sygnalizacja świetlna wyraźnie tego zakazywała. Wszystko to stało się an oczach policjantów z grupy SPEED, którzy byli tam w nieoznakowanym radiowozie.

19-latek został zatrzymany do kontroli

Jak się okazało, młody bytomianin nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był już za to w przeszłości karany. Za wjechanie na przejazd kolejowy pomimo zamkniętych rogatek 19-lateko został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. W związku ujawnionym przez policjantów kierowaniem pojazdu bez wymaganych uprawnień sporządzono dokumentację, która zostanie przesłana  do sadu. Teraz  mężczyźnie grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na oczach grupy SPEED ominął szlaban na przejeździe kolejowym. Słono za to zapłaci!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.