Wiadomości z Zabrza

Pracownicy PUP docenieni za wsparcie pracodawców

  • Dodano: 2022-01-28 09:00

27 stycznia obchodziliśmy Święto Publicznych Służb Zatrudnienia. To szczególny dzień dla wszystkich pracowników urzędów pracy. Z tej okazji w zabrzańskim ratuszu już dzisiaj odbyło się spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu, którzy z rąk prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik odebrali listy gratulacyjne i podziękowania za trud pracy w tym szczególnym czasie pandemii.

– Dzisiejszy dzień to doskonała okazja, aby przypomnieć, jak istotną rolę w aktywizacji społeczności lokalnej Zabrza wypełnia Powiatowy Urząd Pracy. To również czas na podsumowanie dotychczasowych efektów osiągniętych w stabilizacji rynku zatrudnienia – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Święto Publicznych Służb Zatrudnienia

We wczorajszym spotkaniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu Elżbieta Korecka, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Inwestorów Rafał Kobos oraz pracownicy PUP w Zabrzu.

Priorytetem w działalności publicznych służb zatrudnienia jest obecnie wsparcie pracodawców – w szczególności ochrona istniejących miejsc pracy. Dzięki aktywnej postawie pracowników urzędów pracy i trosce o lokalny rynek pracy, mimo stanu epidemicznego, możemy cieszyć się z niskiego poziomu bezrobocia.

W Polsce działa 340 powiatowych urzędów pracy oraz 16 wojewódzkich

Każdego dnia 21 580 pracowników realizuje działania na rzecz osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców.  Ich zadaniem jest kompleksowa pomoc osobom bezrobotnym, poszukującym pracy i pracodawcom.


Źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.