Wiadomości z Zabrza

Obchody Dnia Patrona zabrzańskiego II Liceum Ogólnokształcące

  • Dodano: 2023-10-26 08:00, aktualizacja: 2023-10-26 08:27

Od ubiegłego roku II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu może szczycić się imieniem Wojciecha Kilara, wybitnego pianisty i kompozytora, twórcy muzyki filmowej oraz religijnej, który swoje życie związał ze Śląskiem. Z tej okazji w miniony wtorek odbyła się uroczystość, w trakcie której społeczność szkoły oraz jej przyjaciele i sympatycy świętowali „Dzień Patrona” szkoły.

Uroczyste obchody Dnia Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Rady Miasta Zabrze Dariusz Walerjański, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska, wizytator gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Ewa Borys oraz prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Andrzej Azyan.

– Cieszę się, że „Dwójka” pamięta o Wojciechu Kilarze, wybitnym pianiście i światowej sławy kompozytorze. Był to człowiek oddany artystycznej pasji, ukierunkowany na trwałe wartości, a zarazem związany ze śląską ziemią. Wspominamy Jego obecność w Zabrzu podczas wspaniałego koncertu, który z okazji 80. rocznicy urodzin kompozytora odbył się w naszym mieście – mówił podczas uroczystości zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski.

Z okazji tego święta młodzież II Liceum Ogólnokształcącego przedstawiła ciekawy program artystyczny, podczas którego uczestnicy obchodów mogli usłyszeć najbardziej znane utwory artysty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również