Wiadomości z Zabrza

Nowe osiedle mieszkaniowe w Grzybowicach. Nowy dom znalazło 86 rodzin!

  • Dodano: 2022-06-09 09:45

W Grzybowicach końca dobiegł pierwszy etap prac nad nowym osiedlem mieszkaniowym. Klucze do domów odebrały już pierwsze rodziny. Budowa nowych domów w prężnie rozwijającej się dzielnicy Zabrza to efekt dobrej współpracy miasta i firmy DOM100.EU.

Nowe domy i mieszkania w Zabrzu-Grzybowicach

W północnej dzielnicy Zabrza przy wybudowanej niedawno przez miasto ul. ks. Michała Wosia oraz ul. Apatytowej zrealizowany został pierwszy etap inwestycji firmy DOM100.EU. Nowy dom znalazło tutaj 86 rodzin. Łącznie powstały 44 domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej oraz 2 budynki mieszkalne (po 21 mieszkań w każdym). Kompleks tworzy spójne architektonicznie osiedle.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy społeczne budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, czego przykładem jest osiedle w Grzybowicach. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – powiedziała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Nowe drogi w Grzybowicach

Grzybowice to prężnie rozwijająca się dzielnica Zabrza, w której w tym roku miasto wybudowało aż sześć nowych dróg: ul. Gen. Stanisława Dąbka, ul. gen. Bronisława Ducha, ul. ks. Michała Wosia, ul. Złotą, ul. Czekanowską i ul. Na lesie. Realizowany jest także projekt geoparku, czyli rekultywacji na cele rekreacyjno-edukacyjne 9 ha dawnego wyrobiska gliny.

– Za pośrednictwem Zabrzańskiej Agencji Rozwoju Inwestycji Miasto Zabrze przygotowało tereny pod inwestycję mieszkaniową zrealizowaną przez profesjonalnego dewelopera – mówi prezes ZARI, Mariola Majchrzyk.

Kolejny etap inwestycji

Ze względu na spore zainteresowanie nowym osiedlem deweloper przygotował już do sprzedaży mieszkania i domy w ramach kolejnego realizowanego etapu inwestycji, który będzie składał się z:

  • domów z ogrodami w zabudowie szeregowej (o powierzchni 113 mkw i 139 mkw),
  • dwóch czteropiętrowych budynków (wyposażonych m.in. w windy oraz instalację fotowoltaiczną do zasilania części wspólnych osiedla.

W każdym z budynków będzie znajdowało się po 36 mieszkań w metrażu od 33 mkw do 77 mkw. Wszystkie mieszkania na parterze będą miały ogrody, mieszkania na wyższych kondygnacjach wyposażone będą w szerokie balkony lub tarasy. W obrębie inwestycji dostępny będzie parking naziemny z 87 miejscami parkingowymi oraz instalacja do ładowania samochodów elektrycznych. Do każdego mieszkania doprowadzona zostanie także instalacja światłowodowa).

– Zabrze jest dla naszej firmy interesujące i chcemy rozwijać tu swoją działalność. Trwa realizacja kolejnej inwestycji w centrum miasta, gdzie przy ul. Nad Kanałem budujemy 100 apartamentów – powiedziała Aleksandra Malec-Kampka, przedstawicielka firmy DOM100.EU

Warto zaznaczyć, że nowe osiedle będzie wykonane z pełnym zagospodarowaniem ogrodów, zieleni i części wspólnych. To blisko 1,5 ha terenów zielonych, gdzie posadzono ok. 3 tys. drzew iglastych oraz 500 drzew i krzewów liściastych, w tym 200 drzew alejowych.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również