Wiadomości z Zabrza

Boisko piłkarskie na osiedlu Janek już otwarte! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-02 07:30, aktualizacja: 2022-05-02 07:43

Zrealizowana przez miasto inwestycja to efekt głosowania przeprowadzonego w trakcie siódmej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na osiedlu Janek oddano do użytku nowe boisko piłkarskie

Nowy obiekt sportowy mieści się przy ul. Sportowej 5. Inicjatywę utworzenia boiska zgłosili mieszkańcy dzielnicy. Ostatecznie zagłosowało na niego ponad trzysta osób.

– Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie startuje nabór wniosków do kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy od 9 maja do 9 czerwca – mówiła Katarzyna Dzióba zastępca prezydenta miasta Zabrze.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 600 tys. zł (591 608,87 zł brutto). W ramach tego zadania wykonano: boisko piłkarskie o wymiarach 58×28 m ze sztuczną murawą (trawa syntetyczna), drenaż boiska z podłączeniem do sieci kanalizacji deszczowe, montaż bramek wraz z wykonaniem fundamentów oraz obrzeży boiska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również