Wiadomości z Zabrza

W Przedszkolu nr 48 otwarto nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-09 09:15

Bogato wyposażony w różnego rodzaju urządzenia plac zabaw uroczyście otwarto wczoraj w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. W przedszkolnym ogrodzie zasadzono też dąb, który podarowali placówce Państwo Grażyna i Wiesław Żak. W trakcie uroczystości, która odbyła się w placówce podsumowano też projekt „Przedszkole naszą szansą”, który od marca ub. roku realizowany jest w Przedszkolu.

Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 ma nowy plac zabaw

W ramach projektu w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu prowadzone są zajęcia specjalistyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami, w tym m.in.: alternatywna komunikacja – metoda PES/AAC, stymulacja polisensoryczna (SI), zajęcia TUPUTAN, sensomotoryka oraz hortiterapia. W dwóch przedszkolnych pomieszczeniach przeprowadzono prace adaptacyjne dostosowując je bardziej do potrzeb dzieci, zakupiono tez pomoce dydaktyczne wspierające rozwój psychoruchowy i poznawczy najmłodszych, doskonalono też umiejętności i kompetencje zawodowe nauczycieli. Programem „Przedszkole naszą szansą” objęto 57 dzieci, z którymi przeprowadzono w ramach projektu 495 godzin zajęć specjalistycznych.

Dzisiejsza uroczystość wpisała się w tegoroczne obchody 100-lecia Miasta Zabrze, co podkreśliła dyrektor Placówki Jolanta Kosczielny uświadamiając, że każdy przedszkolak i każdy mieszkaniec pisze osobną kartę w historii naszego miasta.

– Tym bardziej cieszę, że właśnie w tak wyjątkowym roku zakończono wyposażanie naszego ogrodu przedszkolnego, na co czekała cała społeczność naszej placówki – stwierdziła dyrektor Kosczielny.

Dąb, który wczoraj zasadzono to również piękny symbol, który pokazuje, że są nieprzemijające wartości, które możemy zostawić dla kolejnych pokoleń.

Warto dodać, że dąb podarowany Przedszkolu przez Państwa Żak przywieziony został z USA – pochodzi z obsadzonej dębami przestrzeni, na której powstało miejsce pamięci ofiar 11 września – dwa zbiorniki wodne w miejscach, gdzie stały wieże WTC.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem efektów pracy kadry, która od lat realizuje wyjątkowe projekty w Państwa placówce – stwierdziła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Wszystkie uczęszczające tu dzieci czują się wyjątkowo komfortowo i mogą rozwijać swoje umiejętności właśnie dzięki ludziom, którzy tutaj pracują. Nauczyciele tej placówki potrafią czynić rzeczy wyjątkowe i każde wyzwanie traktują z niezwykłą powagą. Ten krótki program, który tu dzisiaj zobaczyliśmy był tak autentyczny i prawdziwy że nie pozostało nic więcej, jak tylko pogratulować i podziękować. Cieszę się też, że mogliśmy dzisiaj posadzić wspólnie dąb, który będzie żył z nami, aby pozostać dla następnych pokoleń. Pamiętajmy, że właśnie tutaj, w przedszkolu, dokonuje się najważniejsza część procesu edukacji, która później procentuje – dopowiedziała prezydent Zabrza.

W uroczystościach, które odbyły się w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48, uczestniczyli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica wraz z pracownikami, autorka programu „optymistyczne Przedszkole Mirella Nawrot, przedstawiciele Rady Miasta Zabrze, zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz pedagodzy i oczywiście najmłodsi, którzy wystąpili z bogatym programem artystycznym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również