Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy i z sądowym zakazem. Mężczyznę zatrzymała zabrzańska drogówka

  • Dodano: 2021-02-17 06:30, aktualizacja: 2021-02-17 06:43

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 1 promil alkoholu we krwi i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do maja 2020 roku.

Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci drogówki, patrolując zabrzański odcinek DTŚ, zauważyli audi, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 43-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego, okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do maja 2021 roku.

Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogoweg

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.