Wiadomości z Zabrza

Ochotnicza Straż Pożarna w Makoszowach będzie miała nowy wóz strażacki!

  • Dodano: 2021-02-16 14:15, aktualizacja: 2021-02-19 13:23

Niebawem strażacy ochotnicy z OSP Makoszowy w Zabrzu w końcu będą mogli korzystać z nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Kamaz. Nowy wóz zastąpi wysłużonego Marcedesa, który przejdzie na zasłużoną „emeryturę”.


Zamiast Mercedesa będzie Kamaz

Na wyposażeniu OSP Makoszowy znajdują się dwa pojazdy gaśnicze, jeden średni - Mercedes Benz 1113 oraz jeden ciężki - Tatra 815 zabudowany przez Karosa, dodatkowo jednostka na swoim wyposażeniu posiada również pojazd kwatermistrzowski. Teraz zabrzańska jednostka wzbogaci się o nowy samochód dzięki mieszkańcom Zabrza, bowiem to oni oddali swojego głosy w budżecie obywatelskim w 2019 roku na ten projekt

Miło nam poinformować, że w dniu 26 lutego do naszej jednostki przyjedzie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Kamaz, który zastąpi Mercedesa. W tym miejscu z całego serca DZIĘKUJEMY Wam za oddane głosy w budżecie obywatelskim w 2019 roku – napisali na swoim facebookowym profilu strażacy.

Pierwszy w historii zabrzańskiej OSP taki samochód

Należy też dodać, że to pierwszy w historii OSP miasta Zabrze fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jak informuje Roman Molata, Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Zabrzu, koszt jego zakupu wyniósł 800 000 zł. Sfinansowany został dzięki środkom, które przekazało Ministerstwo Sprawiedliwości w kwocie 600 000 (75%), 150 000 (18,75%) środki Budżetu Obywatelskiego 2019 oraz 50 000 (6,25%) środki Miasta Zabrze. Pozyskane środki zewnętrzne z ministerstwa otrzymano dzięki osobistemu zaangażowaniu ówczesnego wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika (posła Ziemi Śląskiej), zabrzańskich strażaków, księdza kapelana strażaków Piotra Szczygielskiego, Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Aliny Nowak. 

Uroczysty wjazd do jednostki OSP Makoszowy już 26 lutego

Okazuje się, że 26 lutego zaplanowano prawdziwą fetę. Tego dnia około godz. 16.00 ulicami Makoszów przejedzie szpaler samochodów pożarniczych, które wprowadzą nowy samochód do jednostki OSP. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: Oświęcimską, Rybną, J. Styki, Sejmową i Szymały.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również