Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy i poszukiwany kręcił "bączki" na parkingu

  • Dodano: 2020-07-06 11:45

Zabrzańscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza, który popisywał się na parkingu jednego z marketów – kręcąc tzw. bączki swoim fordem. W trakcie kontroli okazał się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedziele około godziny 21.00 patrol ruchu drogowego specjalnej grupy SPEED nadzorowany przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zauważył samochód marki ford, który na parkingu hipermarketu przy ulicy Skubacza wykonywał niebezpieczne poślizgi. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierowcy forda, który popisując się kręcił tzw. bączki. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Zabrza

Mężczyzna był zdziwiony, gdy wykonane badanie trzeźwości pokazało u niego wynik 1,54 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odmówił wykonania kolejnego badania i zażądał pobrania od niego próbki krwi. W międzyczasie okazało się, że mężczyzna jest też poszukiwany celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 32-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Najbliższe 8 miesięcy mężczyzna spędzi za kratkami, a czas ten może się wydłużyć o kolejne 2 lata, ponieważ tyle grozi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy!

Każdy kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ostrożność na drodze. Stanowi tak ustawa Prawo o ruchu drogowym, która wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub, w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby:

  1. spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego;
  2. utrudnić ruch drogowy;
  3. zakłócić spokój lub porządek publiczny;
  4. narazić kogokolwiek na szkodę.

Przestrzegamy !

Art. 98 k.w. Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, strefą zamieszkania lub strefą ruchu, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innej osoby, podlega
karze grzywny albo karze nagany.

W tym przypadku prowadzenie pojazdu bez należytej ostrożności, na drodze innej niż publiczna, zagrożone jest karą grzywny od 20 do 5000 złotych.

Art. 86. § 1k.w. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

Natomiast prowadzenie pojazdu bez należytej ostrożności, na drodze publicznej, zagrożone jest karą grzywny od 220 do 5000 złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.