Wiadomości z Zabrza

Szpital Miejski w Zabrzu z półmilionowym dofinansowaniem

  • Dodano: 2020-07-06 11:30

Szpital Miejski w Zabrzu otrzyma ponad pół miliona złotych dofinansowania na profilaktykę i zwalczanie koronawirusa.

Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup m.in. aparatury USG, kardiomonitorów oraz ambulansu transportowego.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak, członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała oraz prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu dr Mariusz Wójtowicz.

Dofinansowanie w wysokości 545 tys. zł. przyznane zostało w ramach solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast województwa śląskiego w zakresie zdrowia. Środki pochodzą z puli dotacji celowych na pomoc finansową samorządom na dofinansowanie zadań własnych i zakupów inwestycyjnych, są one wydzielone w ramach budżetu województwa śląskiego. O przyznaną szpitalowi dotację wnioskowało miasto Zabrze, które jest organem założycielskim placówki medycznej.

Otrzymaną dotację szpital planuje przeznaczyć na zakup aparatury medycznej, komory laminarnej, kardiomonitorów oraz ambulansu transportowego. Sprzęt zakupiony w ramach środków doposaży Oddział Neurologii oraz blok operacyjny.

Warto przypomnieć, że w ostatnich latach miasto przeznaczyło w ostatnich latach na rozwój Szpitala Miejskiego ponad 140 mln zł. W ubiegłym roku oddano także do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. W ramach inwestycji zmodernizowany został także Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii a swoje oblicze zmieniła izba przyjęć.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.