Wiadomości z Zabrza

Niedzielski: wg prognoz w drugiej połowie września - tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie

  • Dodano: 2021-09-01 07:30, aktualizacja: 2021-09-01 08:11

Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września; poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Nasze najnowsze prognozy - cały czas zastrzegające, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem - mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe" - powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.

Poinformował, że w poniedziałek zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono do końca września dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń.

"One są zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji" - zaznaczył szef MZ.

"Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej" - podkreślił.

Niedzielski zapewnił, że resort ma "przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym". Jednak - w jego ocenie - wdrożenie go "jest związane z większą liczbą zakażeń, niż mamy w tej chwili".

W Dzienniku Ustaw ukazała się w poniedziałek nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach w czasie epidemii. Rozporządzenie przewiduje m.in. przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów. (PAP)

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.