Wiadomości z Zabrza

Najnowsze informacje z placu budowy! Postęp prac przy przedłużeniu alei Korfantego

  • Dodano: 2023-08-29 08:15, aktualizacja: 2023-08-29 08:19

Trwa realizacja wartego 43 mln zł zadania pn. „Budowa przedłużenia Alei Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów w Zabrzu”. Równolegle na ukończeniu jest już przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Tarnopolskiej w Mikulczycach.

Przedłużenie al. Korfantego w Zabrzu

Na przedłużeniu al. Korfantego trwa obecnie montowanie ekranów akustycznych w rejonie skrzyżowania z ul. 11 listopada i skrzyżowania ul. Tarnopolskiej z Brygadzistów. Kontynuowane są prace brukarskie m.in. układaniu chodników, układanie kostki brukowej na zatoce autobusowej.

Przypomnijmy, że w związku z prowadzonymi pracami wprowadzono też liczne zmiany w organizacji ruchu:

  • wyłączona z ruchu jest aleja Korfantego na odcinku od ul. Heweliusza do ronda w rejonie ul. Bruno. Objazd do al. Korfantego odbywa się ulicami: Heweliusza do Bruno;
  • na odcinku skrzyżowania alei Korfantego z ul. Heweliusza obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną;
  • na odcinku skrzyżowania nowobudowanego odcinka al. Korfantego z ul. 11-ego Listopada obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną;
  • wyłączona z ruchu jest ul. Mickiewicza na odcinku pomiędzy ul. Boya Żeleńskiego, a ul. Ligonia;
  • wyłączona z ruchu jest ul. Wawrzyńca w rejonie prowadzonych prac pomiędzy ul. Ratuszową, a ul. Lipową;

Przedłużenie al. Korfantego to niezwykle oczekiwana przez mieszkańców Zabrza inwestycja. Wykonawcą prac jest Eurovia Polska SA, która zgodnie z przyjętym harmonogramem wykonuje ponad kilometrowy odcinek drogi, która będzie połączeniem pomiędzy istniejącą al. Korfantego oraz ulicami: Tarnopolską i Brygadzistów. W ramach zadania powstały także dwa obiekty mostowe: nad jarem po kolei piaskowej oraz nad ciekiem wodnym. Na ukończeniu są również prace nad przebudową skrzyżowania z ul. 11 Listopada oraz z ul. Mickiewicza oraz rondo łączące al. Korfantego z ulicami: Tarnopolską oraz Brygadzistów. Oprócz drogi, która znacznie odciąży ruch w śródmieściu oraz usprawni komunikację ze specjalną strefą ekonomiczną, mieszkańcy będą mogli korzystać także z nowych chodników czy ścieżek rowerowych. Nie zabraknie także obniżających poziom hałasu ekranów akustycznych oraz nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia LED.

Całkowita wartość zadania to 42 mln zł. Na ten cel Zabrze pozyskało aż 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również