Wiadomości z Zabrza

Na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika oddano do użytku kort tenisowy

  • Dodano: 2021-11-25 08:00, aktualizacja: 2021-11-25 08:16

W Zabrzu od kilku lat z powodzeniem realizowane są kolejne edycje budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chętnie zgłaszają wiele ciekawych projektów, włączając się tym samym aktywnie w życie miasta. Jednym z takich właśnie oddolnych wniosków, który zrealizowany został w ramach budżetu obywatelskiego, jest kort tenisowy, który oddano dzisiaj do użytku na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika.

Kort tenisowy dla mieszkańców Osiedla im. Mikołaja Kopernika

Wartość projektu przewidującego modernizację istniejącego tu wcześniej mini boiska do gry w piłkę nożną i budowę kortu tenisowego oraz wybrukowanie alejki od ul. Ciołkowskiego do alejki głównej między boiskami wyniosła ponad ćwierć miliona zł.

Na wniosek ten w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim swój głos oddało 405 osób.

W uroczystym oddaniu do użytku nowego kortu tenisowego na Osiedlu im. Mikołaja Kopernika udział wzięli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawiciele Rady Miasta Zabrze – Gabriela Bator, Damian Trześniewski i Joachim Wienchor, proboszcz parafii św. Wojciecha w Zabrzu ks. Andrzej Mikula, a także mieszkańcy osiedla i młodzież, która rozegrała już dzisiaj pierwszy mecz na nowo oddanym obiekcie.

Nowy kort tenisowy w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego

To nie jedyny projekt oddany ostatnio w naszym mieście w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaledwie kilka dni temu, 17 listopada, na osiedlu Kotarbińskiego przy ul. Gdańskiej otwarto wybieg dla psów.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych siedmiu edycjach ZBO złożonych zostało ponad 650 wniosków, z czego 133 projekty zostały wybrane do realizacji. Większość służy już dzisiaj mieszkańcom. Na realizację tych zadań w latach 2015-2021 wydaliśmy ponad 28 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również