Wiadomości z Zabrza

Powstał nowy wybieg dla psów przy ul. Gdańskiej

  • Dodano: 2021-11-17 13:45

Do użytku mieszkańców i ich czworonożnych przyjaciół oddano nowy wybieg dla psów na Osiedlu Kotarbińskiego. Przygotowano 8 urządzeń, dzięki którym psy pod okiem właścicieli będą mogły zaspokoić swoją potrzebę ruchu i rozwijać swoje umiejętności.

Wybieg dla psów na Osiedlu Kotarbińskiego

We wtorek 16 listopada oficjalnie oddano do użytku nowo wybudowany wybieg dla psów przy ulicy Gdańskiej na Osiedlu Tadeusza Kotarbińskiego. Teren wybiegu ogrodzony jest panelami ogrodzeniowymi i posiada furtkę wejściową.

– Z myślą o czworonożnych przyjaciołach oddaliśmy dziś (16.11) do użytku wybieg dla psów na Osiedlu Kotarbińskiego przy ul. Gdańskiej. Ogrodzony teren wyposażyliśmy w 8 urządzeń rekreacyjnych oraz ławkę i kosz na śmieci – przekazała poprzez media społecznościowe prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Na terenie psiego wybiegu postawiono 8 urządzeń, a między innymi platformy, kładki, równoważnie i tunel przejściowy.  Umiejscowiono również tablicę z regulaminem wybiegu i wykonano kącik piaskowy mający pełnić funkcję toalety dla psów.

Wybieg dla psów na Os. Kotarbińskiego powstał w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że w dotychczasowych siedmiu edycjach ZBO złożonych zostało ponad 650 wniosków, z czego 133 projekty zostały wybrane do realizacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również