Wiadomości z Zabrza

Mróz nie odpuszcza. Policja apeluje: nie bądźmy obojętni na bezdomnych

  • Dodano: 2021-02-15 12:30

Mróz nie odpuszcza, dlatego zabrzańscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Napotkanym bezdomnym tłumaczą zagrożenia, jakie wynikają z wychłodzenia i namawiają do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu.

Niskie temperatury mogą zagrażać życiu

Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego zabrzańscy policjanci, podczas służby, systematycznie sprawdzają miejsca, w których przebywać mogą bezdomni. Pustostany, prowizoryczne altany czy ogródki działkowe to miejsca codziennie kontrolowane przez mundurowych. Stróże prawa napotkane osoby bezdomne namawiają do skorzystania z pomocy instytucji, które pomogą przetrwać okres niskich temperatur.

Nie bądź obojętny - możesz uratować komuś życie

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. I Ty możesz pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.