Wiadomości z Zabrza

Możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł

  • Dodano: 2022-11-21 12:00

W sobotę kierowcy po raz kolejny mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo!

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo",  dlatego na wybranych stacjach kontroli pojazdów wszyscy kierowcy mogą całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach. Ostatni dzień akcji wypada w najbliższą sobotę 3 grudnia.

Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

W naszym mieście w akcję zaangażowały się stacje kontroli pojazdów:

  • SKP Zabrze ul. Nad Kanałem 35
  • SKP Zabrze ul. Hermisza 12
  • SKP Zabrze ul. Pawliczka 24d

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również