Wiadomości z Zabrza

Policjanci zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem [FILM]

  • Dodano: 2022-11-17 12:15

Policjanci z komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 40-latka, który podczas sprzeczki ranił innego mężczyznę nożem w szyję. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Areszt dla 40-latka za usiłowanie zabójstwa

Do zdarzenia doszło 13 listopada około 1.00 w nocy na Placu Teatralnym w Zabrzu. Policjanci z Komisariatu Policji II w Zabrzu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem 22-latka. 40-latek w trakcie ataku i szarpaniny, która się wywiązała, zgubił swój telefon komórkowy. To pozwoliło policjantom na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był notowany za udział w bójce oraz posiadanie narkotyków. Podejrzany w trakcie czynności tłumaczył, że zaatakował 22-latka, ponieważ ten miał go zaczepić. 22-latak może mówić o dużym szczęściu, bo pomimo poważnych obrażeń po dwóch dniach opuścił szpital.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił 40-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą niż 8 lat więzienia, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również