Wiadomości z Zabrza

Miś i Tygrysek kibicują Górnikowi Zabrze

  • Dodano: 2024-05-20 11:15, aktualizacja: 2024-05-21 19:46

Nie ma już wątpliwości! Miś i Tygrysek, postacie z bajek Janoscha, stojące na placu Wolności również kibicują Górnikowi Zabrze. Ich piłkarskie sympatie odkryło Stowarzyszenie Pogodni i Aktywni, które podczas zabrzańskiej Nocy Muzeów, ubrało je w trójkolorowe, własnoręcznie zrobione szalik. Tego samego wieczoru prof. Zbigniew Religa otrzymał dodatkowe serce, a lwy przed Ratuszem włóczkowe, szykowne okulary. 

Wątki zebrane 

Tegoroczną Noc Muzeów Muzeum Miejskie przygotowało pod hasłem "Wątki zebrane". Tak zatytułowana jest wystawa, prezentująca prace zabrzańskiej włókniarki, Wandy Hołoszkiewicz, autorki wielobarwnych gobelinów i kilimów. Są na niej również malarskie hafty Amalii Fidyk i Marii Keyhy, aplikacje Czesławy Kałuskiej oraz artystyczne tkaniny, w nowoczesnym wydaniu, Grupy Przekaz.  

Pogodni i Aktywni 

Stowarzyszenie Pogodni i Aktywni, które nocą, 18 maja włączyło się w splatanie zabrzańskich wątków i udekorowało pomniki oraz rzeźby lwów, działa w Zabrzu od 2017 r. Na co dzień zajmuje się m.in. pomocą społeczną, integracją i reintegracją osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspieraniem mieszkańców z niepełnosprawnościami, działa na rzecz seniorów oraz, jak każdy może się przekonać, zrzeszonym w Stowarzyszeniu równie świetnie wychodzi szydełkowanie i wykonywanie ręcznych robótek. 

Ekspozycja "Wątki zebrane", prezentowana w Cafe Silesia, przy ulicy 3 Maja czynna jest do 18 sierpnia. 

Miś i Tygrysek kibicują Górnikowi Zabrze


Źródło: Marzena Piechowicz-Gruda

Komentarze (1)    dodaj »

  • Miasto czy już miastko

    Dajcie spokój już z tym Górnikiem. Budowa molocha jego utrzymanie i utrzymanie drużyny i sztabu jest gwoździem do trumny wyludniającego się i biednego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również