Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Miasto przejmie tereny pogórnicze?

  • Dodano: 2018-08-08 09:30

Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) zajmująca się likwidacją i zagospodarowaniem pogórniczego majątku zamierza przekazać kolejne tereny dawnych kopalń samorządom. Trwają rozmowy m.in. z władzami Zabrza, Mysłowic i Sosnowca.

7 sierpnia, wiceprezes SRK Jacek Szuścik poinformował, że w Zabrzu trwają rozmowy, na temat przejęcia przez miasto wybranych obiektów kopalni Makoszowy. Rozmowy są na etapie omawiania spraw organizacyjnych, stąd trudno obecnie przesądzać, kiedy nastąpi przekazanie terenów.

Samorząd Zabrza rozmawia z SRK o przejęciu wybranych, zabytkowych budynków zamkniętej, po 110 latach działalności, kopalni Makoszowy. Chodzi o kompresorownię oraz cechownię dawnej kopalni.

- Prowadzone są także rozmowy dotyczące rewitalizacji terenów po kopalni Makoszowy w celu ich zagospodarowania dla celów przemysłowych; podobnie jest w Mysłowicach. Oprócz sfery zabytkowej, są rozmowy służące przywróceniu tych terenów do działalności przemysłowej i tworzenia nowych miejsc pracy - wyjaśnił wiceprezes Szuścik, odpowiedzialny w zarządzie SRK za sprawy likwidacji kopalń i ochrony środowiska.

Łącznie od 2016 r. do połowy br. Spółka Restrukturyzacji Kopalń przekazała na rzecz gmin górniczych w formie darowizny tereny o łącznej powierzchni 63 hektarów, wartości 17,7 mln zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.