Wiadomości z Zabrza

Matka pozostawiła swoje dzieci na kilka dni, zupełnie same w domu, bez niczyjej opieki

  • Dodano: 2020-04-16 07:45, aktualizacja: 2020-06-12 08:26

Do Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży trafiło dwoje dzieci, 9-letni chłopiec i 12-letnia dziewczynka.

Ich matka, zostawiła je zupełnie same w domu, bez niczyjej opieki

Sytuacja trwała już kilka dni co zaniepokoiło sąsiadkę, która powiadomiła o wszystkim policjantów z pierwszego komisariatu.


W wtorek około godziny 17.00 dzielnicowy z pierwszego komisariatu udał się do jednego z mieszkań w zabrzańskiej dzielnicy Makoszowy. Tam zastał dwójkę dzieci, 12-letnią dziewczynkę oraz 9-letniego chłopca. Dzieci były przestraszone, zaniedbane i zapłakane. Według wstępnych ustaleń matka dzieci pozostawiła je same bez opieki na kilka dni, i nie był to pierwszy taki przypadek.

Z matką dzieci nie można było nawiązać żadnego kontaktu

Obecny na miejscu dzielnicowy poinformował o całej sytuacji pracowników MOPR-u. Chłopiec i dziewczynka zostali przebadani przez wezwanych na miejsce pracowników służby zdrowia, którzy stwierdzili, że są zdrowe i nie wymagają hospitalizacji. Dzieci zostały tymczasowo umieszczone w Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży. Niewykluczone, że kobieta odpowie za porzucenie swoich dzieci. Grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wiola K

    Ok1,5 - 2 miesiące temu zgłosiłam na komisariacie, że te dzieci są same w domu, usłyszałam odpowiedź że jest sobota, nie ma ludzi i żebym przyszła w poniedziałek.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.