Wiadomości z Zabrza

Lukas Podolski odgryzł się kibicom Legii. "Miło, że byliście w Zabrzu"

  • Dodano: 2021-11-24 14:45

W ubiegłą niedzielę 22 listopada Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawę, wygrywając mecz z wynikiem 3:2, a Lukas Podolski, 14-krotny mistrz świata grający w barwach Górnika Zabrze, strzelił swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. Po zakończonym meczu "Poldi" odgryzł się kibicom Legii Warszawa.

Lukas Podolski odpowiada kibicom Legii Warszawa na obraźliwy transparent

W niedzielę 7 listopada podczas meczu Legii Warszawa ze Stalą Mielec na trybunach kibice Legii wywiesili skandaliczny transparent. Miał on motywować innych kibiców do wyjazdu na mecz Legii i Górnika, który odbył się w Zabrzu w ubiegłą niedzielę 22 listopada.

– Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba – napisano na wywieszonym przez kibiców Legii Warszawa transparencie.

Lukas Podolski wieczorem po wygranym meczu odniósł się do wspomnianego transparentu swoim wpisem w mediach społecznościowych.

– Miło, że byliście w Zabrzu – przekazał 14-krotny Mistrz Świata.

Ciąg dalszy konfliktu z kibicami Legii Warszawy

Powyższy wpis to jednak nie koniec konfliktu pomiędzy Lukasem Podolskim a kibicami Legii Warszawa. Na profilu w mediach społecznościowych, który prowadzony jest przez osoby wspierające Legię, pojawił się obraźliwy dla Zabrza i zabrzańskich piłkarzy „List do kibiców”.

– Drodzy Kibice! Zabrze, czyli z łaciny miejsce szare , wyróżniające się wszechobecnym smutkiem, boleścią i tym, że Górnicy po szychcie wzajemnie myją sobie plecy. Nie oszukujmy się, Kraków ma Wawel, Gdańsk Chłopa z grabiami, Wrocław pijaków a co ma Zabrze? Otóż - nic! – czytamy w pierwszej części wpisu. – W Zabrzu jest jednak Górnik. I to nie jeden. Zazwyczaj nie ma zębów, ma biały podkoszulek, nienawidzi większości rzeczy i mówi totalnie niezrozumiałym językiem. Mają miejsce wtedy kuriozalne sytuacje. Typowa: górnik na wakacjach w lokalu tłumaczy, że chce krepla, z reguły kierowany jest wtedy do WC i awantura gotowa” – czytamy dalej.

W poniedziałek 22 listopada Lukas Podolski w odpowiedzi na list kibiców Legii Warszawa napisał własny "List do kibiców" i również opublikował go poprzez media społecznościowe.

– Drodzy Kibice, w chłodny jesienny listopadowy wieczór „ugościliśmy” w Zabrzu Legię Warszawa. Powietrze było czyściutkie, pachniało jedynie miłością do Górnika Zabrze, wyrażoną przez 23 tysiące najlepszych kibiców pod słońcem – napisał w pierwszym wpisie Lukas Podoslki. – Górnik jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janża, Podolski i Kubica. Ohh co to był za wieczór w mieście w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku. Ale co jest w Zabrzu? Zwycięstwo! 3 punkty, i 3 strzelone Legii bramki. I na nic frustracja i wyzwiska  kibiców Legii. Górnik zwyciężył, a Legia przegrała. Dziękuję Wam za ostatni list, z radością odpowiadam i zapraszam na kolejną wizytę w Zabrzu – czytamy dalej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Lydia

    Brawo Lukas,Pochodzę z Zabrza i również ludzi tu znam.Darzę ich szacunkiem ,bez ich nich i Warszawa byłaby jeszcze bardziej szara i biedna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również