Wiadomości z Zabrza

Nocny pożar w centrum Zabrza. Płonął opuszczony budynek przy ul. Rymera

  • Dodano: 2021-11-24 13:30

W nocy z wtorku 23 listopada na środę 24 listopada wybuchł pożar w opuszczonym budynku przy ulicy Rymera w centrum Zabrza. Na miejsce wysłano 9 zastępów Straży Pożarnej. Spaleniu uległy schody, okna, drzwi, strop między piętrami i dach przybudówki.

Pożar pustostanu przy ulicy Rymera

Jak przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, we wtorek 23 listopada o godzinie 22:47 zabrzańscy strażacy otrzymali informację o pożarze dwukondygnacyjnego budynku przy ulicy Rymera w Zabrzu. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pożar jest rozwinięty na pierwszym piętrze oraz dachu w przybudówce.

Strażacy podali prąd wody i ogień szybko został ugaszony. Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy. Łącznie w akcji brało udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Po opanowaniu pożaru musieliśmy rozebrać około 6 m2 stropu oraz około 20 m2 dachu przybudówki – przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz.

Pożar w centrum Zabrza

Spaleniu uległ dach przybudówki, schody na klatce schodowej w opuszczonym budynku, okna, drzwi oraz nadpaleniu uległ strop pomiędzy 1 a 2 kondygnacją budynku. 

Jak poinformował oficer prasowy KM PSP w Zabrzu, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W budynku ani jego okolicy nikogo nie było i nikt nie został poszkodowany.

– Nikogo w środku nie było na szczęście, bo przeszukaliśmy, ale budynek był opuszczony więc ktoś musiał zaprószyć ogień – powiedział st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy PSP w Zabrzu.

Zabrzańscy strażacy swoje działania zakończyli o godzinie 2:52.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Całe Zabrze to jedno wielkie centrum.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.