Wiadomości z Zabrza

Listopad w MOK Zabrze - spis wydarzeń

 • Dodano: 2021-10-21 07:45, aktualizacja: 2021-10-21 08:11

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na nadchodzące wydarzenia i zajęcia. Poniżej prezentujemy spis wszystkich imprez odbywających się w listopadzie 2021 roku.

ZAJĘCIA STAŁE:

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

MISTRZOWSKA AKADEMIA TANECZNA

MISTRZOWSKA AKADEMIA TANECZNA zaprasza na zajęcia taneczne dla najmłodszych od 2 roku życia. Zajęcia prowadzą mistrzowie tańca i instruktorzy z doświadczeniem trenerskim i pedagogicznym. Zajęcia odbywają się w środy od 16.30. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel. 505 382 532.

ZAJĘCIA KOREKCYJNO RUCHOWE

ZAJĘCIA KOREKCYJNO RUCHOWE - FIT BODY CAT PRACOWNIA ŚWIADOMEGO RUCHU ANETA RATAJCZAK  zaprasza na zajęcia dedykowane dzieciom od 5 do 14 roku życia (w zależności od ilości chętnych zostaną stworzone dwie grupy wiekowe: 
5 - 9 i 10 - 14 lat).

Zajęcia te przez odpowiedni dobór ćwiczeń ogólnorozwojowych wzmacniających i korekcyjnych z przyborami mają na celu poprawienie kondycji, koordynacji, wzmocnienie całego ciała, jednocześnie dbając o prawidłową postawę, ruchomość stawów, kompensację nieprawidłowych napięć mięśniowych łącząc to wszystko z dobrą zabawą w grupie.

Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel. 603 602 980.

ZAJĘCIA WOKALNE – PERFECT VOICE STUDIO PIOSENKI

ZAJĘCIA WOKALNE – PERFECT VOICE STUDIO PIOSENKI zaprasza dzieci i młodzież kochające śpiew oraz pragnące sprawdzić swoje umiejętności na niezwykłe warsztaty wokalne. Wstępem do rozpoczęcia zajęć jest zawsze rozśpiewka wokalna oraz instruktaż nauczyciela dotyczący sposobu wydobywania się dźwięku i ćwiczenia wokalne.
Czeka nas niesamowita zabawa z muzyką, dźwiękami, ale także praca nad materiałem słowno-muzycznym, doskonalenie aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 16.00 – 16.45 oraz 16.50 – 17.35.

Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel.: 514 189 317.

BRICKS 4 KIDZ

BRICKS 4 KIDZ zaprasza dzieci w wieku 3-12 lat na zajęcia podczas których Uczestnicy uczą się, budują, bawiąąŚ za pomocą uwielbianych przez dzieci klocków LEGO®. Każdy model to nie tylko budowanie, ale również prezentacja na temat danego przedmiotu, która atrakcyjnie i skutecznie poszerza wiedzę dzieciaków. Zajęcia rozwijają u dzieci percepcję słuchową, pamięć wzrokową oraz sprawność manualną. 

Poszerzają ich wiedzę o podstawowe informacje na temat zagadnień matematycznych, biologicznych, zjawisk przyrodniczych, architektury, fizyki, geografii.

Zaznajamiają uczestników z nowymi technologiami, ucząc ich podstaw programowania, czyli umiejętności która jest absolutną podstawą w rozwijaniu każdego dziecka w XXI wieku! Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel. 607-708-026

Zajęcia dla dorosłych

PRÓBY ORKIESTRY DĘTEJ Muzeum Górnictwa Węglowego (wtorki).

ROZGRYWKI - KLUBU „SKATA” - MOK Zabrze (wtorki). 

„OKO” KLUB FOTOGRAFICZNY MOK ZABRZE (poniedziałki)

ZAJĘCIA SPORTOWE WZMACNIAJĄCE - FITNESS (poniedziałki, wtorki, środy)

ZAJĘCIA SPORTOWE RELAKSACYJNE – PILATES (poniedziałki, wtorki, środy)


Zajęcia dla seniorów

SPOTKANIA CZŁONKÓW KÓŁ PZERII NR 4 i NR 5 (poniedziałki, czwartki).

 

Imprezy

"RUCH W TAŃCU" WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - 06.11, godz. 10.00

Zapraszamy na 3. edycję Warsztatów Studyjnych, które odbędą się tym razem w Zabrzu. Tematem będzie „Ruch w Tańcu”. Warsztaty prowadzi Robert Hościło – doświadczony fotograf studyjny, fotograf-podróżnik, portrecista. Wielbiciel morza, nostalgicznych krajobrazów i zwykłych ludzi. Od kilku lat fotografuje portrety kobiet, ukazując piękno ich natury. Wielokrotnie nagradzany przez National Geographic oraz portale i serwisy fotograficzne na całym świecie. Kształci młodzież i dorosłych w dziedzinie fotografii. Założyciel Grupy Fotograficznej TRON Śląski Klub Fotograficzny i OKO Klub Fotograficzny MOK Zabrze. Współpracuje z Olympus Polska, Manfrotto Polska, GlareOne i Eizo Polska. 

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

 • Fotografowie profesjonalni oraz amatorzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki 
 • w fotografii.
 • Osoby pragnące założyć własne studio - profesjonalne lub amatorskie .
 • Osoby, które chcą nabrać praktyki w fotografii studyjnej.
 • Pasjonaci fotografii, którzy chcą poznać tajniki sesji studyjnej z dynamicznymi kadrami i ruchem.

Program kursu:

 1. Miejsce na studio.
 2. Podstawowe wyposażenie studia.
 3. Światło w studiu. Obsługa lamp studyjnych.
 4. Statywy i ich charakterystyka.
 5. Tła i ich rodzaje.
 6. Modyfikatory światła.
 7. Praca z blendami i ekranami dyfuzyjnymi.
 8. Tethering – podłączenie aparatu do komputera i śledzenie efektów pracy na ekranie monitora w czasie rzeczywistym.
 9. Ruch w fotografii studyjnej. Jak zamrozić kadr?
 10. Sesja z tancerką - zasady współpracy.
 11. Omówienie wybranych zdjęć uczestników.

Czego dowiesz się po ukończeniu kursu:

 • W co wyposażyć własne studio fotograficzne?
 • Jakie oświetlenie potrzebujesz do swojego studia?
 • Jak wykonywać profesjonalne sesje z 1 lampą?
 • Rozsądne zakupy do swojego studia. Co i gdzie można kupić?
 • Jakie zastosować ustawienia w aparacie?
 • Obsługa lam błyskowych.
 • Współpraca z modelką podczas sesji studyjnej.
 • Czy warto zainwestować w swoje studio i kiedy lepiej wynająć studio profesjonalne?

Co otrzymujesz po ukończeniu kursu / warsztatu:

 • Wiedzę i podstawy do samodzielnej pracy w studio.
 • Dyplom potwierdzający zdobyte umiejętności do pracy w studio fotograficznym.
 • Materiały, katalogi firm, które zajmują się wyposażeniem studia fotograficznego.

Czas trwania: 10:00 - 15:00. Zapisy drogą mailową: r.hoscilo@gmail.com bądź telefoniczną 669 000 800. Maksymalna ilość uczestników: 6-8 fotografów. Cena warsztatów: 400 zł Aby zapisać się na warsztaty, należy wpłacić zadatek w wysokości 50 zł.  Organizator: Europrovider Sp z o.o.

"ZAWÓD OD KUCHNI" -  09.11, godz. 10.00

„Zawód od kuchni” to autorska inicjatywa PUP Zabrze skierowana do zabrzańskich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych umożliwiająca młodzieży spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów. Idea takiego spotkania powstała z myślą i w trosce o młode pokolenie, mając na uwadze całożyciowe poradnictwo zawodowe. Umożliwiamy młodzieży bezpośrednią rozmowę z osobą wykonującą konkretny zawód, która często wpływa na decyzje dotyczące wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia, zawodu i jest doskonałą  okazją na weryfikację swojej wiedzy i  wyobrażeń dotyczących swojej przyszłości w kontekście pracy na określonym stanowisku.

Organizator: Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu. Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury. Informacje i zapisy uczestników: Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu, Plac Krakowski 9 pod numerem tel. 32 277 90 09. Wstęp wolny.

"SZYCIE CHIRURGICZNE I PROJEKTOWANIE W JAMIE USTNEJ" WARSZTATY PTSS - 13.11, godz. 9:00 

Plan warsztatów:

 • Rana.
 • Anatomia tkanek w jamie ustnej.
 • Instrumentarium.
 • Zasady projektowania płata.
 • Zaopatrzenie rany po zabiegu.
 • Trening praktyczny.

Czas trwania: 

 • I tura: 09:00-13:00
 • przerwa 13:00-13:30
 • II tura: 14:00-18:00

Organizator: Oddział Zabrze Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Impreza zamknięta.

ZABAWA W PZERII KOŁO NR 4 - 18.11, godz.16:00

Informacje i zapisy u prezesa. 

Galeria MOK

9 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL FOTOGRAFII OTWORKOWEJ – OFFO 2021- wystawa fotografii Dawida Rycąbla i Jakuba Kaszuby

Serdecznie zapraszamy do Galerii MOK na szóstą już w tym roku wystawę. Tym razem zaprezentujemy prace fotografów biorących udział w 9 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej – OFFO 2021. W Galerii MOK będzie można zobaczyć prace dwóch artystów: Dawida Rycąbla oraz Jakuba Kaszuby.

OFFO 2021 to dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. 

OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography). Celem OFFO jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności. Wystawy festiwalowe i pofestiwalowe były eksponowane też poza obszarem Górnego Śląska (m.in. Alwernia, Chojnice, Częstochowa, Jelenia Góra, Stary Sącz, Zielona Góra), w tym corocznie w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu podczas festiwalu „Podwodny Wrocław”.

W Festiwalu od lat udział biorą uznani artyści uprawiający ten gatunek fotografii – członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Artyści Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, wykładowcy uczelni artystycznych, oraz artyści Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej F.I.A.P. W tym roku można zobaczyć prace nie tylko z Polski, ale też z następujących krajów: Argentyna, Austria, Białoruś, Brazylia, Czechy, Dania, Hiszpania, Niderlandy, Kanada, Niemcy, Norwegia, Rosja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, USA. W tegorocznym Festiwalu uczestniczy 86 autorów i grup twórczych, czyli ok. 100 osób.

Organizator: Grupa Trzymająca OFFO. Wystawa czynna od 22 października do 30 listopada 2021 r. Wstęp wolny.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.