Wiadomości z Zabrza

Kontrolują zbiorniki wodne na terenie Zabrza

  • Dodano: 2018-06-11 09:45

Zabrzańscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej dokonali corocznego sprawdzenia obszarów wodnych pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania.

Miejsca te w nadchodzącym sezonie letnim systematycznie będą kontrolowane przez służby mundurowe.

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych to są miejsca, gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach. W naszym mieście bezpiecznie i pod nadzorem wykwalifikowanych ratowników kąpać można się tylko i wyłącznie na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu Maciejowie, Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji w centrum miasta i na Basenie Aquarius Kopernik. Niestety, występuje kilka miejsc w Zabrzu, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Przykładem tego jest utonięcia mężczyzny w pokopalnianym wyrobisku w Mikulczycach, do którego doszło w zeszłym roku. Mundurowi, miejsca te systematycznie będą kontrolować, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje.

Kontrole przeprowadzili policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz Pan Tomasz Kowalski – przedstawiciel Ratownictwa wodnego Rzeczpospolitej o/Gliwice. Skontrolowano zbiorniki wodne między innymi w dzielnicach Mikulczyce, Kończyce, Makoszowy i Zaborze. W kilku z tych miejsc stwierdzono braki w prawidłowym oznakowaniu. Stąd efektem przeprowadzonej lustracji będzie powiadomienie odpowiednich instytucji odpowiedzialnych za wspomniane miejsca z żądaniem podporządkowania się obowiązującym przepisom. O działaniach prewencyjnych realizowanych w naszym mieście w ramach akcji „Bezpieczne Lato 2018” będziemy na bieżąco informować na łamach naszego portalu.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • endriu

    Oj gdzie te czasy gdy 6 kąpielisk w Zabrzu było otwieranych 1.06 każdego roku ?

  • Mieszkaniec

    No właśnie - nie ma większych zbiorników wodnych. Kąpieliska zostały zlikwidowane - więc się nie dziwię że każdy chce w upały trochę ochłody w wodzie. W innych miastach powstają nowe obiekty rekreacyjne (np.w Rudzie Sląskiej) - my za to możemy się poszczycić stadionem, smrodem i brudem i przestępczością. W Zabrzu dla mieszkańców nie robi się nic - priorytet ma pseudoturystyka i piłka.Nie dziwię się iż społeczność miasta się kurczy. Przybywa za to mniejszości Romskiej - to chyba jedyny plus na jaki miasto stać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.