Wiadomości z Zabrza

Konferencja w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  • Dodano: 2018-10-17 09:15

W zabrzańskim hotelu „Diament” odbyła się VII Regionalna Konferencja z cyklu "Psychologia a Medycyna" pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – za co odpowiada twój mózg”. Jej organizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, metropolita katowicki – arcybiskup Wiktor Skworc oraz dyrektor gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach Jacek Tarkota.

W otwarciu konferencji wzięli udział m.in. dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii dr Jan Sarna, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu Urszula Koszutska, zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski.

Prelegenci skupili się w swoich wystąpieniach m.in. na zmianach neurorozojowych u dzieci i młodzieży, sieciach somatycznych, czy też powiązaniach między zmysłami a mózgiem.

24 października, w siedzibie PPP w Zabrzu przy ul. 3 Maja 93 a, odbędą się zajęcia warsztatowe dla wychowawców, nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów. O budowaniu odporności dziecka, stresie i relaksie opowie Anna Lison-Stankiewicz – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu. Kolejne zajęcia warsztatowe zaplanowano na 7 listopada i 14 listopada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również