Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Katowice Miasto Ogrodów z nowym wicedyrektorem. Został nim syn prezydent Zabrza

  • Dodano: 2019-04-30 08:45, aktualizacja: 2019-04-30 09:03

Marek Szulik, syn prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, obejmie stanowisko wicedyrektora Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek Katowice Miasto Ogrodów


1 maja zastąpi Tamarę Kamińską, która odeszła z pracy po tym, jak w ubiegłym roku media rozpisywały się o jej podróżach służbowych. Zaledwie w ciągu jednego roku spędziła 44 dni podróżując m.in. do Australii, USA, Kanady czy Republiki Zielonego Przylądka. Instytucja wyjaśniała, że podróże te związane były z realizacją zadań statutowych, w tym wynikających z członkostwa w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO i przewodnictwem Katowic w sieci Miast Muzyki UNESCO.


Jak poinformował wczoraj portal www.infokatowice.pl nowy wicedyrektor nie został wyłoniony w drodze konkursu, ponieważ tego nie zorganizowano. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej instytucji także nie opublikowano stosownej oferty pracy. Ostatnia, aktywna do 15 marca tego roku, dotyczyła naboru na stanowisko archiwisty. Jednakże zgodnie ze statutem instytucji, to dyrektor, po zasięgnięciu opinii prezydenta Katowic, powołuje i odwołuje swego zastępcę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.