Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" trwa

  • Dodano: 2017-10-17 08:30, aktualizacja: 2017-10-17 08:41

Dzielnicowi z I komisariatu w ramach kampanii informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” odwiedzają zabrzańskie placówki oświatowe. Tym razem mundurowi spotkali się z uczniami szkól podstawowych, gdzie przeprowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach. W spotkaniach uczestniczył Sznupek– maskotki śląskiej policji.

Kampania informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” skierowana głównie jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W ramach kampanii zabrzańscy dzielnicowi odwiedzają kolejne przedszkola i szkoły podstawowe. Celem spotkań z dziećmi jest przekazanie im ważnej wiedzy dotyczącej unikania zagrożeń oraz właściwego zachowania w trudnych życiowych sytuacjach. Policjanci rozmawiają z dziećmi przede wszystkim o bezpiecznym przebywaniu w domu pod nieobecność rodziców, bezpieczeństwie na chodniku i ulicy oraz właściwej reakcji na zaczepki i zagrożenia ze strony obcych osób. Dzieciaki uczą się także tego jak telefonicznie zaalarmować służby ratownicze w nagłej sytuacji. Częstym gościem podczas policyjnych prelekcji jest Sznupek. Policyjna maskotka cieszy się sympatią zwłaszcza młodszych uczestników zajęć. Po prelekcjach jest czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia - często przed policyjnym radiowozem.

Tym razem to mundurowi z I komisariatu odwiedzili zabrzańskie placówki oświatowe. Dzielnicowa st. sierż. Iwona Nadolska odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15, natomiast asp. Andrzej Cieśla, sierż.szt. Roman Mynarek i mł.asp. Dawid Kołodziej odwiedzili Szkoły Podstawowe nr 37 i 3. Kolejne spotkania policjantów z wychowankami zabrzańskich przedszkoli i szkół podstawowych już wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.