Wiadomości z Zabrza

Już niedługo kolejna edycja akcji "Podziel się Świętami"!

  • Dodano: 2021-12-15 14:30

Przed nami trzecia edycja przedświątecznej akcji charytatywnej "Podziel się Świętami". Osoby potrzebujące mogą liczyć na ciepły posiłek, odzież i środki czystości. Akcja ponownie odbędzie się przy Parafii św. Anny w Zabrzu. 

Trzecia edycja akcji "Podziel się Świętami"

Już w środę 22 grudnia o godzinie 14:00 rozpocznie się trzecia edycja akcji "Podziel się Świętami” Fundacji Stacja6. Członkowie fundacji znów będą dzielić się dobrem z najbardziej potrzebującymi.

– Jak zwykle przy Parafii św. Anny w Zabrzu rozdamy posiłki, ubrania, środki czystości wszystkim tym, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami nie do pokonania – przekazują organizatorzy akcji.

Zbiórka na rzecz potrzebujących

Osoby chcące wesprzeć potrzebujących w tym trudnym świątecznym i zimowym czasie, mogą zostać wolontariuszem lub wesprzeć którąś ze zbiórek.

Wsparcie rzeczowe:

W ramach zbiórki można oddawać rzeczy nowe lub używane, ale będące w dobrym stanie. Przede wszystkim mile widziane są śpiwory, koce, odzież, bielizna, środki higieniczne, konserwy, słodycze, zabawki i przybory szkolne.

Rzeczy można oddać do sklepu charytatywnego prowadzonego przez fundację w CH Forum w Gliwicach lub umówić się bezpośrednio z członkami fundacji, którzy odbiora je w wyznaczony dzień. Inną możliwością jest przyniesienie darów w dniu akcji „Podziel się Świętami III” w okolicach godziny 13:00.

Z członkami fundacji można kontaktować się poprzez adres e-mail: biuro@stacja6.pl.

Zbiórka internetowa:

Fundacja6 prowadzi również internetową zrzutkę na portalu Pomagam.pl. Zrzutka dostępna jest TUTAJ.

– Kolejny raz chcemy wspierać osoby bezdomne, samotne i potrzebujące z terenu Zabrza i okolic. W tym roku chcemy pomóc również kobietom ich dzieciom mieszkającym w Noclegowni dla bezdomnych kobiet Noclegownie Miejskie w Rudzie Śląskiej – czytamy w opisie zrzutki.

To już trzecia edycja akcji

Pierwsza oficjalna akcja „Podziel się Świętami” odbyła się w grudniu 2020 roku. Ilość osób potrzebujących przerosła wtedy oczekiwania organizatorów.

– Byliśmy przygotowani na to, że w grudniu pomożemy kilkudziesięciu osobom. Tymczasem zgłosiło się do nas około 150 potrzebujących! – informowali na swojej stronie internetowej organizatorzy akcji „Podziel się świętami”.

Kolejna edycja odbyła się w kwietniu, a dokładnie w Wielką Sobotę i również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Fundacja "Stacja 6" powstała we wrześniu 2020 roku. Jej celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym, a m.in. chorym, niepełnosprawnym, osobom starszym, pozbawionym opieki i niedostosowanym społecznie, bezdomnym, ubogim, samotnym rodzicom i opuszczonym dzieciom.

Już niedługo kolejna edycja akcji

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.