Wiadomości z Zabrza

[FILM] Kibice świętowali 73. urodziny Górnika Zabrze!

  • Dodano: 2021-12-15 14:00

Zabrzański klub sportowy Górnik Zabrze powstał dokładnie 14 grudnia 1948 roku. W tym roku obchodzi już swoją 73 rocznicę, o czym doskonale pamiętają kibice. Z tej okazji przygotowali flagę, sztuczne ognie i race, a w internecie opublikowano nagranie z wyjątkowych obchodów.

73. rocznica powstania Górnika Zabrze

Kibice Górnika Zabrze postanowili obchodzić 73. rocznicę powstania klubu w wyjątkowo sposób. Kanał TorcidaTV opublikował nagranie przedstawiające obchody kibiców z okazji jubileuszu Górnika. Na nagraniu widać dużą grupę osób trzymającą flagę Górnika Zabrze. Odpalono sztuczne ognie i race. Nie zabrakło również przyśpiewek i okrzyków. 

Całe nagranie można zobaczyć poniżej.

Górnik Zabrze - 14-krotny mistrz Polski

Górnik Zabrze powstał 14 grudnia 1948 roku z połączenia miejscowych ekip sportowych: Concordii, Zjednoczenia, Pogoni i Skry. Pierwszy mecz piłkarze z Zabrza rozegrali na początku 1949 roku, przeciwko rezerwom Pogoni Zabrze, kolejny w Sośnicy z tamtejszym Orłem.

W ciągu 73 lat Górnik Zabrze 14 razy zdobył tytuł mistrza Polski, 6-krotnie był najlepszy w rozgrywkach Pucharu Polski oraz awansował do finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Aktualnie klub zajmuje 4. miejsce w tabeli wszechczasów Ekstraklasy i 3. miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również