Wiadomości z Zabrza

Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców z Zabrza. Rodzina straciła dorobek życia

  • Dodano: 2021-12-15 13:15

6 listopada doszło do prawdziwej tragedii. W garażu przy ul. Wiarusów wybuchł pożar, który przeniósł się na część mieszkalną. Mieszkająca tam rodzina straciła dach nad głową i cały dorobek. Teraz próbują odbudować dom, ale brakuje im środków finansowych...

Pożar przy ul. Wiarusów w Zabrzu. Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców

Trwa internetowa zbiórka na rzecz rodziny z Zabrza, której dom uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Dom wymaga kosztownego remontu, a rodzina, która utraciła cały dorobek swojego życia, nie ma możliwości, by odbudować go z własnych środków.

– Do wymiany jest instalacja elektryczna i wodna. Musimy również wymienić stropy i sprawdzić nośność konstrukcji budynku (przez uprawnione do tego osoby) oprócz tego trzeba wyremontować kuchnie, pokoje w których nie ma sufitów i podłóg. Tynki muszą być pozbijane i położone od nowa, także do remontu jest cała mieszkalna część, a jest to wszystko bardzo kosztowne – czytamy w opisie zbiórki na portalu Pomagam.pl. – Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc, gdyż sami nie mamy tyle funduszy by odbudować dom. Za okazane serce i wsparcie bardzo dziękuję – czytamy dalej.

Internetowa zbiórka znajduje się TUTAJ.

Pożar przy ul. Wiarusów. W garażu butla z łatwopalnym gazem

Przypomnijmy, w sobotę 6 listopada po godzinie 14:00 doszło do wybuchu pożaru w garażu przy ulicy Wiarusów 9 w Zabrzu. Płomienie przedostały się z garażu do części mieszkalnej i objęły około 2-3 m2 dachu. W garażu znajdowała się butla z łatwopalnym gazem. Obecni na miejscu strażacy podjęli szybkie działania i schłodzili butlę w zbiorniku z wodą, dzięki czemu nie doszło do wybuchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożar został opanowany o godzinie 20:10.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Pożar garażu przy ul. Wiarusów. W środku butla z łatwopalnym gazem!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.