Wiadomości z Zabrza

Pożar garażu przy ul. Wiarusów. W środku butla z łatwopalnym gazem!

  • Dodano: 2021-11-08 15:00, aktualizacja: 2021-12-15 13:26

W sobotę 6 listopada około godziny 14:00 wybuchł pożar w garażu przy ulicy Wiarusów w Zabrzu. Znajdowała się tam butla z acetylenem! Ewakuowano 12 osób.

Niebezpieczna sytuacja w Zabrzu: butla mogła wybuchnąć

O godzinie 14:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Wiarusów 9. Kiedy funkcjonariusze straży pożarnej przyjechali na miejsce, okazało się, że w garażu znajdowała się butla z łatwopalnym gazem.

– Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło od wybuchu, bo wewnątrz znajdowała się butla z acetylenem  – poinformował st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Strażacy podjęli szybkie działania i schłodzili butlę w zbiorniku z wodą, dzięki czemu nie doszło do wybuchu. Czas chłodzenia takiej butli to 24 godziny, dlatego działania trwały aż do następnego dnia do godziny 15:35.

Pożar przy ulicy Wiarusów. Ewakuowano 12 osób

Jak przekazał  st. kpt. Wojciech Strugacz, w wyniku pożaru płomienie przedostały się z garażu do części mieszkalnej i objęły około 2-3 m2 dachu. Ze względu na zagrożenie wybuchu butli, przeprowadzono akcję ewakuacyjną, w wyniku której ewakuowano 12 osób z pobliskiego budynku.

– Na szczęście nikomu się nic nie stało, bo strażacy opanowali sytuację, odnaleźli tę butlę i nie doszło do wybuchu – przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz.

Działania trwały aż do wieczora. Pożar został opanowany o godzinie 20:10. Jeden zastęp został na miejscu, aby nadzorować chłodzoną butlę, aż do następnego dnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również