Wiadomości z Zabrza

Już 2450 osób ma swoją Zabrzańską Kartę Mieszkańca! Odbierz ją i ty!

  • Dodano: 2024-07-04 09:00

Od 1 czerwca już 2450 mieszkańców odebrało swoje karty! Te liczby pokazują, że program spotkał się z dużym zainteresowaniem Zabrzan. Głównym celem karty, oczywiście oprócz zaoferowania mieszkańcom konkretnych zniżek i promocji, jest ułatwienie im dostępu m.in. do dóbr kultury, sportu i rekreacji, wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej, promocja miasta, jako miejsca atrakcyjnego do zamieszkania, a także zachęcenie – zarówno osób zamieszkałych w Zabrzu, jak i osób spoza Zabrza – do zameldowania się w naszym mieście.

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, które zajęło się wydawaniem kart podkreśla, że Partnerzy programu mogą liczyć na stałą promocję na miejskich stronach internetowych i w mediach społecznościowych, na ulicach naszego miasta oraz w mediach, z którymi współpracuje zabrzański samorząd. Do grona partnerów programu dołączyło już 40 firm. Przedsiębiorccy, którzy są zainteresowani uczestnictwem w programie proszeni są o kontakt z ZCRP (mail: zkm@um.zabrze.pl)

Zabrzańska Karta Mieszkańca - wnioski

Wnioski o wydanie Zabrzańskiej Karty Mieszkańca składać można osobiście w siedzibie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przy ul. Powstańców Śląskich 3 (w poniedziałki w godz. 7.30-17.00, a od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30). Można jednak także składać je za pośrednictwem platformy ePUAP (wybierając pismo ogólne do podmiotu oraz załączając wniosek wraz z wymaganymi dokumentami), jak również za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając pismo podpisane podpisem kwalifikowanym wraz z wymaganymi dokumentami na adres: zkm@um.zabrze.pl

Kto może ubiegać się o Zabrzańską Kartę Mieszkańca?

O ZKM wystąpić może każda osoba rozliczająca podatek dochodowy od osób fizycznych w Zabrzu; każda osoba (pełnoletnia oraz niepełnoletnia), która jest zameldowana w Zabrzu na pobyt stały lub czasowy; student, uczeń zabrzańskiej placówki oświatowej oraz wychowanek przebywający w zabrzańskiej placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Szczegółowe informacje nt. Karty Mieszkańca znajdziecie Państwo na dedykowanej programowi stronie internetowej: https://kartamieszkanca.miastozabrze.pl/ (zamieszczono tam m.in.. aktualne wnioski do pobrania oraz informacje o partnerach programu – ich lista będzie aktualizowana na bieżąco).

REGULAMIN PROGRAMU „ZABRZAŃSKA KARTA MIESZKAŃCA”

WNIOSEK O WYDANIE ZABRZAŃSKIEJ KARTY MIESZKAŃCA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA PARTNERA

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również