Wiadomości z Zabrza

Jechał aż 110 km/h w terenie zabudowanym. Zabrzańska drogówka zatrzymała pirata drogowego

  • Dodano: 2019-07-05 11:30

Kierujący, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h, utracił swoje prawo jazdy.

Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie poniósł.

Na najbliższe 3 miesiące utracił swoje prawo jazdy

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza, doszło wczoraj na ulicy Legnickiej. W tym miejscu policjanci wielokrotnie prowadzą wzmożone  kontrole prędkości, aby poprawić bezpieczeństwo na  zabrzańskich drogach. Tym razem zabrzańska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego BMW, który znacznie przekroczył dozwolona w mieście prędkość. 23-letni mieszkaniec Zabrza, jadąc osobówką na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał aż 110 km/h. Za przekroczenie prędkości o 60 km/h policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B. Mężczyzna swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany wysokim mandatem i nałożono  na  niego 10 punktów karnych.  

Zabrzańscy policjanci przypominają, że nie ma żadnego pobłażania dla piratów drogowych i zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres 3 miesięcy każdemu kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • stefan

    Yanosika nie można było odpalić? Teraz bez prawka jesteś...

  • A_

    Nie zesraj sie z ty yanosikiem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.