Wiadomości z Zabrza

Instytucje kultury zapraszają online!

  • Dodano: 2021-03-31 08:15, aktualizacja: 2021-03-31 08:21

Do 9 kwietnia miejskie instytucje kultury – Teatr Nowy w Zabrzu, kino Roma, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu – działają zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów i pozostają zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nie przygotowały dla nas ciekawych propozycji, przy czym udostępniają ją online.

Wyjątkową niespodziankę przygotował dla swoich widzów Teatr Nowy w Zabrzu, który w ub. sobotę po raz pierwszy zaprezentował teatr telewizji. “Żywi ludzie” w reżyserii Zbigniewa Stryja, to film zrealizowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021. Występują w nim: Anuszka Konieczna, Jolanta Niestrój-Malisz, Dagmara Noszczyk, Joanna Pawińska-Romaniak, Renata Spinek, Grzegorz Cinkowski, Maciej Kaczor, Jarosław Karpuk, Konrad Kołakowski, Andrzej Kroczyński, Dariusz Niebudek, Jakub Piwowarczyk, Zbigniew Stryj , Krzysztof Urbanowicz, Marian Wiśniewski, Jan Woldan oraz gościnnie – Hanna Boratyńska.

Więcej na temat najnowszej produkcji Teatru Nowego w Zabrzu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zachęca do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Kreatywne Zabrze. Tematem przewodnim w tym roku jest “Radość”. Swoje fotografie możecie zgłosić w dwóch kategoriach: Miasto Zabrze oraz Open – szczegóły znajdziecie na stronie www.kreatywne-zabrze.pl

Kto nie zdążył zobaczyć prezentowanej w Galerii MOK wystawy “ART na stART” na żywo? Nic straconego – IV LO im. Mikołaja Reja w Zabrzu. W tym roku temat przewodni to „Moje strony – hajmat – małe ojczyzny”.????Film z wydarzenia będzie już wkrótce dostępny na Facebooku MOK w Zabrzu.

Na Facebooku Filharmonii Zabrzańskiej co niedzielę udostępniane są kolejne odcinki cyklu “Bajtel w Filharmonii on-line”. To już trzecia edycja programu muzycznego, który Filharmonia realizuje z myślą o najmłodszych słuchaczach od kwietnia ub. roku. Projekt ten skierowany jest głównie do dzieci kształcących się w szkołach podstawowych z terenu naszego miasta, które z powodu panującej pandemii nie mogą odwiedzić Filharmonii Zabrzańskiej osobiście podczas audycji muzycznych. Dzięki tym wyjątkowym audycjom muzycznym najmłodsi melomanii mają okazję dowiedzieć się m.in. o tym, czym charakteryzowały się kolejne epoki w historii muzyki, poznać sławnych kompozytorów, znane utwory muzyczne, a także szereg instrumentów muzycznych.

Sztolnia Królowa Luiza zachęca do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą kroszonkę. Szczegóły – na Facebooku tej instytucji. Tam też prezentowany jest nowy cykl przygotowany przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pt. “Od kulis”, dzięki któremu mamy niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak wygląda praca w MGW od kuchni.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zachęca na swoim facebookowym profilu do wzięcia udziału w konkursie na logo nowego projektu, który już niebawem rozpocznie realizować w naszym mieście. Szczegóły oczywiście na Facebooku MBP Zabrze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.